درباره سایت

هدف از ایجاد سایت

این سایت در تیرماه سال ۱۳۸۹ هـ.ش با هدف ارتقاء سطح علمی دانشجویان و محققین عرصه کامپیوتر و ارتباطات، ایجاد شده است؛ لذا طیف وسیعی از دوستاران علوم کامپیوتر و ارتباطات از جمله مهندسین نرم ‏افزار و سخت افزار و کارشناسان فن ‏آوری اطلاعات (IT) را در بر می‏گیرد.

ویژگیهای این سایت

تمام هدف این سایت، رضایت‏مندی کاربران از نحوه ‏ی ارائه خدمات است؛ لذا به جرأت می‏توان گفت که این سایت کاملاً «کاربر پسند» بوده و همه ‏ی خدمات تنها منافع کاربران را در نظر می‏گیرد. در زیر، بخش از خدمات این سایت به طور مختصر بیان شده ‏اند:

مطالب تخصصی: کتاب‏ها، مقالات و عناوینی که در این سایت قرار می‏گیرند، کاملاً تخصصی و اگر نگوییم نایاب، بسیار کمیاب هستند. به عبارت دیگر مطالب این سایت در قوطی (دکان) هر عطاری پیدا نمی‏شود! بنابراین هر مطلبی که با یک جستجوی ساده در اینترنت قابل دستیابی است، در این سایت جایی ندارد! این مطالب بنابه درخواست‏های کاربران، فراهم و در برخی موارد ایجاد می‏شوند. همچنین بخش مجزا و جدید نیز به اخبار تکنولوژی اطلاعات اختصاص یافته است.

دانلود رایگان: در این سایت، خدماتی نظیر «ارائه ‏ی رایگان کتاب‏های الکترونیکی و مراجع و مقالات تخصصی» و «ارائه‏ ی رایگان نرم ‏افزارهای تحقیقاتی، نرم ‏افزارهای عمومی پُرکاربرد» به همراه «راهنمای استفاده از نرم ‏افزارها» عرضه شده است.

رابطه ‏ی تعاملی: از آنجایی‏ که داشتن ارتباطات تعاملی با مخاطبان سایت از اولویت بالایی برخوردار بوده و بدون شک یکی از اهداف اصلی برپایی این سایت می‏باشد، سعی شده از روشهای سریع و آسان برای ارتباط میان مدیران و کاربران استفاده گردد. بازخوردهای کاربران از مطالب مختلف، خط مشی این سایت را تعیین می‏نماید؛ لذا مطالب و دسته‏ هایی از مطالب که محبوبیّت بیشتری داشته باشند، توسعه ‏ی بیشتری خواهند یافت، سریعتر به روز رسانی می‏شوند و عناوین بیشتری را شامل خواهند شد.همچنین کاربران محترم میتوانند نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در راستای بهبود کیفیت مطالب سایت ارسال نمایند.

استفاده ‏ی آسان: برای استفاده از این سایت نیازی به ثبت ‏نام یا عضویت وجود نداشته و برای ارسال پرسش‏ها، نظرها و یا پیشنهادات خود نیاز به گذشتن از هفت‏ خوان رستم (!!!) نخواهید داشت. لذا، کاربران محترم می‏توانند سوالات خود را در زمینه‏ ی مطالب ارائه شده در سایت، از طرق مختلف ارسال نموده و پاسخ‏های خود را در سریع‏ترین زمان ممکن دریافت نمایند.

پرسش و پاسخ و سوالات متداول: برای برخی مباحث تخصصی (مثل استفاده از نرم افزارهای شبیه سازی شبکه‏ های کامپیوتری) که معمولاً چالش ‏برانگیز هستند، صفحات پرسش و پاسخ ایجاد شده ‏اند. از میان این سوالات، آن‏هایی که رایج‏تر بوده و بیش از یک کاربر آنها را مطرح کرده ‏اند، به همراه نکاتی که به تجربه کسب شده ‏اند در قسمت‏های جداگانه و تحت عنوان «سوالات متداول» طراحی و پاسخدهی شده ‏اند. از این‏رو، این بخش‏ها دائماً در حال توسعه هستند.

دسترسی برای عموم: لینک‏های دانلود برای همگان قابل رؤیت هستند؛ لذا برای استفاده و دانلود مطالب سایت (اعم از مقالات، کتابهای الکترونیکی و نرم ‏افزارها) نیازی به طی پروسه ‏های کسل‏ کننده‏ی و گاه آزاردهنده ‏ی ثبت‏ نام نخواهید داشت. سعی شده است تا حد امکان، فایلها در همین سایت آپلود شوند تا مشکلات دانلود از سایت‏های دیگر (نظیر از کاراُفتادن سِرور، تأخیر در ارائه خدمات، تأخیر در دانلودهای متوالی، فیلتر شدن سایت‏های ارائه‏ دهنده ‏ی خدمات و ...) وجود نداشته باشد. با این جود در برخی موارد که حجم فایل‏ها زیاد بوده، به ناچار از سایت‏های ارائه ‏دهنده خدمات آپلود رایگان استفاده شده است. به دلیل اهمیت استفاده از کتابهای الکترونیکی، بخش مجزا و انحصاری برای این دسته مطالب ایجاد شده است.

خبرنامه: برای به ‏روز نگه داشتن کاربران سایت و اطلاع آنها از آخرین تغییرات سایت، سرویس «خبرنامه» در سایت راه ‏اندازی شده است؛ بنابراین، کاربران سایت می‏توانند با عضویت در خبرنامه، آخرین مطالب و تغییرات سایت را به طور هفتگی یا ماهیانه (بسته به میزان مطالب به روز شده) به صورت اتوماتیک و از طریق ایمیل دریافت نمایند.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

برای یافتن صفحات مربوط به هر یک از مباحث مذکور، حتماً نقشه سایت را مشاهده نمایید.