کاربردهای شبکه حسگر بیسیم

پیرو درخواست برخی بازدیدکنندگان سایت، بر آن شدیم تا بخشی از «راهنمای شبکه‎های حسگر بی‎سیم» که در دست تدوین است، تحت عنوان «کاربردهای شبکه‎های حسگر بی‎سیم» را منتشر نماییم. این بخش تنها جهت آشنایی با کاربردهای متنوع شبکه‎های حسگر بی‎سیم و معرفی برخی کاربردهای عملی آنهاست که در سراسر دنیا پیاده سازی شده‎اند.


«راهنمای شبکه‎های حسگر بی‎سیم»، عنوان راهنمایی است که در دست تدوین بوده و سرفصلهایی چون سخت افزار و مولفه‎های گره حسگر، معماری و پشته پروتکلی شبکه حسگر بی‎سیم، کاربردهای شبکه‎های حسگر، چالش‎های شبکه‎های حسگر، انواع مختلف شبکه‎های حسگر، خوشه‎بندی، موقعیت‎یابی و پوشش در شبکه‎های حسگر و … را شامل می‎شود. تهیه این راهنمای جامع، زمان زیادی را طلب می‎کند که امید است در اسرع وقت در اختیار دوستاران آن قرار گیرد.

چنانکه گفته شد، در این قسمت می‎توانید بخشی از این راهنما تحت عنوان «کاربردهای شبکه‎های حسگر» را دانلود و مطالعه نمایید. همچنین، منتظر بازخوردها و نظرات شما در جهت بهبود کیفیت مطالب هستیم.

ظهور الگوی WSN، تحقیقات وسیع در جنبه‎های مختلف آن را به همراه داشته است. کاربردپذیری این شبکه‏ ها با تأکید بر قابلیّت‏‎های بالقوّه‎ی آن‌ها، از مدتها قبل، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. در این راهنما، برخی از کاربردهای تجاری و تحقیقاتی این شبکه ‏ها، به طور مختصر عنوان می‏‎گردند. این کاربردهای روز افزونِ WSNها را می‏توان به پنج دسته تقسیم نمود:

کاربردهای نظامی، محیطی (یا محیط زیستی)، بهداشتی، خانگی و صنعتی. این دسته‏ بندی به همراه نمونه‏‎های ویژه هر یک از آن‌ها، در این راهنما مورد بررسی قرار می‎گیرد.

دانلود این راهنما

[bawlu_buttons]
[bawlu_counter]  نفر این مطلب را پسندیده اند.

فایل word آموزش شبیه سازی NS2 در سایت نشر الکترونیک آنی

فایل word خوشه بندی در شبکه های حسگر بیسیم

فایل Word راهنمای شبکه های حسگر و شبکه های حسگر مولتی مدیا

اشتراک گذاری

سایت شخصی مهندس محمد فرزاد یزدی-مهندس نرم افزار-طراحی وب واکنش گرا-برنامه نویسی تحت وب-مفاهیم فناوری اطلاعات و ارتباطات فروشگاه الکترونیکی نشر الکترونیک آنی-فروش آنلاین کتاب و تجهیزات کامپیوتر- نرم افزارهای حسابداری و اکسل-برنامه نویسی سایت شخصی دکتر حمیدرضا صنعتی فوق تخصص قلب و عروق فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی-بهترین متخصص و فوق تخصص قلب و عروق در شرق و غرب و جنوب و شمال تهران شرکت تدبیر انرژی سپهر بهینه سازی کیفیت توان، بهبود کیفیت توان، افزایش کیفیت توان، انجام پروژه های کیفیت توان دکتر پریسا علمی متخصص و فوق تخصص بیماریهای زنان و زایمان و نازایی-بهترین جراح و متخصص و فوق تخصص زنان و زایمان در تهران-متخصص زنان و زایمان خوب در تهران